KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030
*
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:15:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 23:18:46
1
Vinnande bud
24/4 13:55:50
2
3.200 kr
24/4 13:55:50
1
3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01
2
3.600 kr
24/4 13:56:01
1
(budbetjänt)
25/4 01:56:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26
-
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49
*
Pehr Hilleström
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Läs om budbetjänten
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 23:18:46 | 1 | Vinnande bud |
24/4 13:55:50 | 2 | 3.200 kr |
24/4 13:55:50 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
24/4 13:56:01 | 2 | 3.600 kr |
24/4 13:56:01 | 1 | (budbetjänt) |
25/4 01:56:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
4237 Akvarell
Angela Utbult. Signerad, daterad 1965, "Torg i Kra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
5050 Akvarell
Carin Adler (f. 1929), Sverige. Skärgård. Signerad..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:26 -
5280 Akvarell
Carl Berndtsson (1902-1983), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:17
-
5277 Akvarell
Eric Nordlöw (1908-1983), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:49 -
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:06 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:49